Erik Tomáš verejne priznal prečo sa skutky nestávajú

Autor: Jozef Tinka | 6.4.2019 o 21:11 | Karma článku: 10,07 | Prečítané:  12447x

Hovorí sa tomu čaro nechceného alebo, keď sa pomýliš povieš aj pravdu. Presne takto dnes vyzneli Sobotné dialógy v RTVS s Erikom Tomášom, exponentom strany Smer-SD.

Debata sa krútila okolo aktuálnych politických tém a, ako inak, nemohla chýbať horúca správa o plánovanom vzniku Kiskovej strany. Tomáš na margo toho nemohol nepoužiť novovzniknutým mém „daňový a pozemkový podvodník“ a zdôraznil, že Andrej Kiska zmenil svoje rozhodnutie nevkročiť do politiky preto, lebo sa chce zachrániť pred zodpovednosťou a trestným stíhaním za svoje podvody. A svoju politickú „prognózu“ zaklincoval šokujúcim výrokom:

„Keď máte v rukách moc, rýchlejšie to viete pozametať pod koberec...“

Bingo!!!

Táto téza potom neplatí len na Kisku, ale, samozrejme a predovšetkým, všeobecne. V kontexte ostatných viac ako desiatich politických rokov, najmä pre stranu Smer-SD, pretože práve ona „mala v rukách moc“.

A teraz mi beží mysľou – Bašternák, Kočner a všetky tie kauzy, kauzičky i kauziská, ktoré skončili na stole špeciálneho prokurátora s výsledkom vyšetrenia nula a konštatovaním „skutok sa nestal“. Jednoducho – pozametané!

Treba niečo dodávať? Treba niečo zdôvodňovať? Keď vplyvný človek, pravá ruka dlhoročného premiéra, duch vládnej strany otvorene vyhlási ako sa to robí?

Tieto slová by mali zlatými písmenami vytesať na budovu na Súmračnej na pamäť toho, ako jedna vplyvná ľavicová strana dokázala fatálne spreneveriť svoj dlhodobo silný politický mandát v záujme partikulárnych záujmov straníckych indivíduí. Tragické je to, že politika potrebuje aj ľavicu, ak má byť vyvážená, a Smer-SD skompromitoval túto politickú platformu na dlhé roky. Čo je nešťastím pre politiku ako takú, pre ľavicového voliča tragédiou a pre extrémizmus ako pohnojená záhradka. 

Povedzme to aj inak – Smeru sa podaril urobiť holocaust ľavicovej politiky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?