Dámy, Zuzana Kepplová a Miroslava Kernová – poďme do Rostasa!

Autor: Jozef Tinka | 23.4.2017 o 22:04 | Karma článku: 4,14 | Prečítané:  1045x

Môj postoj k Rostasovi je známy – nečítam, nevnímam. Hystéria okolo jeho účasti na konferencii FMK UCM sa ma dotýka.

 Najviac súdy, ktoré, podľa princípu „padni komu padni“, robia z desiatok kvalitných pedagógov a stoviek talentovaných študentov akýchsi dezorientovaných a nesvojprávnych jedincov. Napriek tomu, že mnohí študenti už počas štúdia robia napríklad v SME i v iných vplyvných médiách. Napriek tomu, že mnohí pedagógovia publikujú v zahraničí, prednášajú na zahraničných školách i vedeckých podujatiach, a požívajú autoritu medzi svojimi študentmi.

Nechcem sa zaradiť na žiadny breh tejto mediálnej prestrelky, lebo nech poviem akýkoľvek názor, vždy budem zaškatuľkovaný.

Poviem to inak: donedávna som veľmi vehementne zastával názor, že s fašistami sa nemá diskutovať, pretože fašizmus nie je názor, ale zločin! Potom prišla RTVS s nápadom, že o slobode slova bude debatovať – s fašistom. Ako dobre urobila. Uhrík sa zosmiešnil ako dieťa, ktoré sa pri školskej tabuli pociká. Potom som si uvedomil, že zákazy nikam nevedú, naopak, umocňujú silu zakazovaného. A zrejme preto nikto doteraz neurobil petíciu, či nenazval RTVS propagátorom fašizmu, alebo verejnoprávnym médiom, ktoré cez Uhríka legitimizovalo fašizmus, alebo aspoň paradigmu ĽSNS – protisystémovú stranu, ktorá popiera holocaust, etc.

Som pedagógom na FMK UCM a nehanbím sa za to. Vždy som hovoril, čo som si myslel, a preto to hovorím aj teraz. Verejne. Pýtal som sa svojich študentov, ako sa dívajú  na situáciu okolo konferencie v Smoleniciach. Niektorým je to jedno. Iní zasa razantne odmietajú Rostasa na konferencii, časť z nich vraví – a prečo nie? Najzrelšie to vyjadril jeden z mojich študentov na sociálnej sieti: „Nechodil som na konferencie do Smoleníc, no správa o účasti Rostasa ma riadne rozhodila. Ale potom si hovorím – táto škola mi veľa dala, naučila ma kritickému mysleniu, tak prečo by som neprišiel. Do Smoleníc idem a už teraz sa teším na diskusiu!“

Zuzana a Mirka,

chápem, že vás slovenský Rasputin medzi vedeckými autoritami rozhodil. Ale reakcia len cez výkriky rozhorčenia a dehonestovania, pre vás iste anonymných ľudí z FMK UCM, nie je o nič „objektívnejšia“ ako Rostasove mediálne fabulácie. 

Dámy, v dobrom vás vyzývam – poďme spolu do Rostasa! Príďte sa pozrieť ako v skutočnosti „slovník rostasovín a pohľad na vec“ medzi ľuďmi z FMK funguje, akú reflexiu budú mať vaše vízie. Sme na jednej lodi, aj niektorí študenti. Nenechajte ma osamelého. Pretože inak bude vaše rozhorčenie len „rostasovinou“ v inej farbe. Žurnalistika je práve o tom – písať o videnom a sprostredkovať zažité. Nejde o Rostasa, ide o ľudí z FMK UCM, ktorí sa vám z virtuálneho pachu javia ako nesvojprávni jedinci.

Tento svet nezničia zlí ľudia, ale tí, ktorí sa na zlo iba nečinne prizerajú“. (Albert Einstein)

Zostanete sa nečinne prizerať? Či?

P.S.: Konferenčný poplatok za vás zaplatím, ak by to malo byť na prekážku. Fakt.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Memorandum proti Kotlebovi zatiaľ podpísal len Mičev

Vyzývatelia extrémistu Mariana Kotlebu Ján Lunter aj Martin Klus tvrdia, že v župných voľbách sa zachovajú zodpovedne.

KOMENTÁRE

Kotleba na 26 percent má, no na štyridsiatku nesiahne

Roztrieštenosť priniesla víťazstvo Franca, spojenectvo porážku Hitlera.

ŠPORT

Mladí Slováci predviedli skvelý výkon, Švédom strelili tri góly

Prvý strelil Chrien, druhý Mihalík a tretí Šatka.


Už ste čítali?