Ako slovenská študentka očarila Richarda Gerea a spôsobila škandál

Autor: Jozef Tinka | 7.7.2015 o 20:05 | Karma článku: 11,30 | Prečítané:  8235x

Na karlovarskom filmovom festivale skupina študentov rúca predsudky o kvalite vysokoškolského štúdia.

V rámci projektu FMK UCM v Trnave „Inkubátor mladých žurnalistov“ sa 11 vybratých študentov akreditovalo na 50. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch. Hneď v prvý deň na tomto prestížnom podujatí vzbudili pozornosť okolia. Získali si sympatie hlavného hosťa festivalu, svetoznámej hereckej osobnosti Richarda Gerea, dostali sa pod kožu festivalu a len máloktorá celebrita ušla ich kamere či zvedavým otázkam.

Michaela Némethová dokonca nechtiac spôsobila malý škandál! Na tlačovke Richarda Gerea sa pustila do rozhovoru ako ostrieľaný profík a natoľko veľkého herca zaujala, že, keď jej nedočkaví „veľkí“ novinárski kolegovia vytrhli mikrofón z ruky, zvedavý Gere požiadal, aby jej mikrofón vrátili...

Krátko po skončení tlačovky sa dvaja novinári z veľkého amerického média (džentlmensky nespomeniem názov) oficiálne sťažovali, že oni na otázky priestor nedostali a nejaká študentka zo Slovenska mala s Gereom takmer samostatný rozhovor. A skutočne, Richard Gere malej blondínke z neznámej slovenskej Trnavy venoval celú desatinu času zo svojej tlačovky. Viac ako BBC, viac ako TV NOVA či Markíze. Podobne odvážne vzal svoju misiu aj kameraman Juraj Helbich, ďalší zo študentského tímu, ktorý si vydobyl na tlačovke pozíciu pred veľkými médiami a predviedol výkon ostrieľaného mediálneho harcovníka.

Po štyroch dňoch pobytu sa začalo medzi novinármi pošepkávať, že na festivale pôsobí študentská novinárska úderka, o ktorú zavadia na každom kroku. Akoby študenti zaliali celé festivalové dianie.

Mladí ľudia potrebujú príležitosť! Mladí ľudia potrebujú krst praxou! A je niečo úžasnejšie ako prax na podujatí svetového formátu, akým karlovarský festival nesporne je? Myšlienka novinárskych stáží sa na FMK UCM v Trnave zrodila len nedávno, no už so sebou priniesla veľa vzrušujúceho a riadne rozvírila stojaté vody vysokoškolského štúdia. Zrejme málokto si dokázal pripustiť myšlienku, že novinárski elévovia dokážu v nejednej chvíli zatieniť svojich kolegov – dlhoročných profesionálov. Mladým treba veriť, mladých treba pustiť do života a jemne usmernovať ich profesionálny rast. Tu možno viac, ako kdekoľvek inde, platí, že lepšie raz vidieť (zažiť) ako stokrát počuť. Ako povedal Hamlet – príprava je všetko...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.

dnes píše jaroslav rumpli

Už to s nimi nevydržal ani prezident

Špina je zažratá.


Už ste čítali?