Ľudia vyhodili Markízu z kostola! Standing ovation pre arcibiskupa

Autor: Jozef Tinka | 1.7.2012 o 13:08 (upravené 1.7.2012 o 13:27) | Karma článku: 15.99 | Prečítané  33834-krát

Trnava nesúhlasí s rozhodnutím pápežovej administratívy! Dojatie, slzy a zástoj arcibiskupa spontánne zaliali katedrálu sv. Jána Krstiteľa v Trnave. Ľudia vlastnými telami bránili svojho arcibiskupa Róberta Bezáka, ktorému práve doručili dekrét o jeho odvolaní z pastoračnej arcibiskupskej služby.

Svätá omša v trnavskej arcibiskupskej katedrále dnes na poludnie začala ako v každú inú nedeľu. Potom však prišlo zhrozenie veriacich – pápežská stolica oznámila trnavskému arcibiskupovi, že počnúc dňom 2. júla ho zbavuje arcibiskupského úradu. Mons. Róbert Bezák s pokojným hlasom, službe oddaného služobníka oznámil, že svojim veriacim, ktorých považuje za svojich priateľov, sa zdôveruje s tým, že končí svoj úrad. Nehodlá nič komentovať, lebo mu to neprislúcha, nemieni sa vyjadrovať o veci pred médiami, pretože to má zakázané, ale nikto mu neodňal právo zdôveriť sa svojim priateľom...

 

Ani svoj prejav nestihol dokončiť a už sa tam objavila televízna kamera z Markízy. Ľudia začali kameramana napomínať, aby nenakrúcal; keď ich smelo ignoroval, postavili sa mu na odpor a vytlačili ho z kostola vlastnými telami! Neubližujte nášmu arcibiskupovi, nenakrúcajte!

 

Krátko na to mons. Róbert Bezák dočítal dva dekréty – jeden so skorším dátumom, v ktorom ho vyzvali k demisii, druhý z 26. júna, ktorým ho zbavujú úradu s účinnosťou od. 2. júla, pravda, ak sa dovtedy nestane nijaký zázrak, ktorým by sa toto nepochopiteľné rozhodnutie pápeža zmenilo.

 

„Chcel som vedieť, čoho som sa dopustil... Určite robím aj ja, ako každý smrteľník, chyby. Keby som vedel o svojej vine viem sa so situáciou vyrovnať a vziať si poučenie...,“ zdôveril sa arcibiskup.

 

Standing ovation zaznel v tej chvíli katedrálou! Veriaci – do nohy – sa postavali a tlieskali nekonečne dlho svojmu arcibiskupovi. Omša pokračovala... arcibiskup dal zrejme svoje posledné arcibiskupské požehnanie a opúšťal katedrálu – opäť za mohutného potlesku...

 

Možno tento potlesk bolo počuť až do Vatikánu. Pretože určite to nebolo na znak súhlasu s pápežským rozhodnutím; hoci veriaci svojho pápeža nezradia, a zostanú verní cirkvi i pápežskej stolici. Povzbudzoval ich v tom aj sám arcibiskup, ktorý prejavil svoju lásku k cirkvi, napriek rozpakom z niektorých udalostí. Svoj príhovor ukončil odkazom na Najvyššieho, pre ktorého lásku treba niesť aj nástrahy osudu...

 

Veriaci svojho pápeža teda nezradia – hm, koľkým však v mysliach prebehla myšlienka, či práve odstránene obľúbeného arcibiskupa nie je akousi zradou nádejí tisícok veriacich...

 

V živote vždy platilo – koho ľud miluje, toho vrchnosť zatracuje! A Trnava sa s pápežským rozhodnutím zjavne nestotožnila. Stane sa pokojný a pokorný protest slovenských veriacich mementom pre vatikánskych úradníkov? Alebo?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

WWW.SME.SK

Pašeráci našli dieru na hranici. Kaliňák to nerieši

Ukrajinské lietadlo, ktoré núdzovo pristálo na poli, nebolo hrozbou, preto na jeho nelegálne prelety stíhačky nereagovali.

Spustili sme webstránku SME+, prémiové čítanie (nielen) zo SME

Dlhé a kvalitné články, výber z najlepšieho svetového čítania.

LIPTOV.SME.SK

Hasiči bojujú s požiarom hotela v Jasnej už druhý deň

Hasiči už druhý deň hasia hotel Junior v Demänovskej Doline. Požiar pravdepodobne vznikol v hotelovej kuchyni.


Už ste čítali?